Kurs na rusztowania - Szczecin, Koszalin, Myślibórz, Nowogard

HAGA to profesjonalny ośrodek szkolenia zawodowego w woj. zachodniopomorskim, który organizuje specjalistyczny kurs na montera rusztowaniaSzczecinie, Koszalinie, Myśliborzu i Nowogardzie. Jesteśmy zespołem kompetentnych i doświadczonych instruktorów oraz wykładowców, którzy w trakcie wieloletniej kariery przeprowadzili setki zajęć na zlecenie klientów indywidualnych oraz firm z różnych branż. Mamy dla Ciebie atrakcyjną ofertę edukacyjną, skierowaną do wszystkich osób pragnących zdobyć atrakcyjną pracę na wysokościach.

Oferowany przez nas kurs pozwoli Ci uzyskać uprawnienia niezbędne do montażu oraz demontażu rusztowań. Program szkolenia na montera składa się z części teoretycznej oraz praktycznej, którym poświęcamy po 40 godzin. Zajęcia przeprowadzane są w siedzibie HAGA przez wykwalifikowaną kadrę, która wyróżnia się profesjonalizmem i ogromnym doświadczeniem. Materiały omawiane w czasie tych zajęć dostosowane są do bieżącej wiedzy z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy, a także do aktualnych potrzeb rynku.

Kurs montera rusztowań – zachodniopomorskie

Wykwalifikowany monter rusztowań może znaleźć w Zachodniopomorskiem wiele atrakcyjnych ofert pracy. W dużych miastach i niewielkich miejscowościach nieustannie powstają nowe osiedla mieszkaniowe i inne obiekty budowlane, na których wymagani są tego typu specjaliści. Dzięki nowemu fachowi znajdziesz również zatrudnienie w pracach konserwatorskich polegających na renowacji elewacji zabytkowych kamienic. Dlatego decydując się na skorzystanie z naszej oferty szkoleniowej, masz pewność, że inwestycja zwróci Ci się bardzo szybko.

Praca przy montażu i demontażu rusztowań wiąże się z wieloma zagrożeniami. Jednak wdrażając odpowiednie zasady bezpieczeństwa i higieny na stanowisku roboczym, możesz zminimalizować ryzyko wystąpienia groźnych sytuacji. W naszym ośrodku szkoleniowym kwestie BHP traktujemy priorytetowo, mamy też duże doświadczenie w prowadzeniu kursów poświęconych tej tematyce. Dlatego dużą część programu zajęć przysposabiających do pracy montera poświęcamy omawianiu działań profilaktycznych, które pozwolą Ci bezpiecznie wykonywać nowy zawód.

Rusztowania budowlano-montażowe metalowe

Czas trwania: 80 godzin

MONTAŻ I DEMONTAŻ

Program kursu:

 • Zajęcia teoretyczne: 40 godz.
 • Zajęcia praktyczne: 40 godz. dla grupy 6 osób.

Organizacja kursu:

 • Zależnie od potrzeb uczestników kursy mogą być realizowane w trybie całodziennym, popołudniowym lub weekendowym.
 • Zajęcia prowadzą doświadczeni wykładowcy i instruktorzy akredytowani przez Sieć Badawczą Łukasiewicz-Instytut Mechanizacji Budownictwa i Górnictwa Skalnego.
 • Kurs kończy się egzaminem państwowym składającym się z dwóch części. Część pierwsza to egzamin praktyczny. Część druga to egzamin teoretyczny.
 • Po zdanym egzaminie praktycznym i teoretycznym kursant otrzymuje świadectwo ukończenia kursu, uprawnienia państwowe do wykonywania pracy montażysty rusztowań budowalano-montażowych metalowych, stosowny wpis w książce operatora.

Cel kursu:

 • Przygotowanie uczestników szkolenia do nabycia kwalifikacji do wykonywania zawodu montażysty rusztowań budowlano-montażowych metalowych.
 • Kurs na rusztowania budowlano-montażowe metalowe – montaż i demontaż kończy się egzaminem państwowym, zdawanym przed Komisją Egzaminacyjną, powołaną przez Sieć Badawczą Łukasiewicz-Instytut Mechanizacji Budownictwa i Górnictwa Skalnego w Warszawie.

Kurs umożliwia zdobycie kompetencji w zakresie:

 • Posługiwania się dokumentacją techniczną rusztowań budowlano-montażowych różnych rodzajów i typów.
 • Współpracy z zespołem ludzkim oraz kierownictwem przy organizacji robót.
 • Organizacji pracy podczas montażu i demontażu rusztowań w różnych warunkach klimatycznych i atmosferycznych.
 • Kontrolowania jakości wykonywanych prac.
 • Czynnego uczestnictwa w wykonywaniu przeglądów rusztowań budowlano-montażowych metalowych.

Wymagania:

 • ukończone 18 lat,

Cena obejmuje:

 • Koszty kursu: wykłady wraz z materiałami szkoleniowymi, zajęcia praktyczne.
 • Opłatę egzaminacyjną: egzamin państwowy, świadectwo, książkę operatora.

Lokalizacja: ul. 3go Maja 26a Nowogard 72-200

 

Aby przystąpić do kursu na montera rusztowań w Szczecinie czy Koszalinie, nie musisz mieć specjalnych kompetencji. Od kandydatów oczekujemy wyłącznie pełnoletności, pozostałą wiedzę i umiejętności opanujesz w trakcie zajęć z naszymi doświadczonymi wykładowcami. Na zakończenie programu zostanie przeprowadzony egzamin państwowy, którego pozytywne ukończenie wiąże się z otrzymaniem odpowiedniego certyfikatu. Uzyskane świadectwo otworzy przed Tobą drzwi do nowej ścieżki kariery, związanej z atrakcyjnymi zarobkami.

Zdajemy sobie sprawę, że trudno jest połączyć poszerzanie kompetencji zawodowych z codziennymi obowiązkami. Dlatego jako uczestnik kursów na montera rusztowań w Zachodniopomorskiem możesz samodzielnie określić porę dnia lub część tygodnia, w której będzie realizowany program dydaktyczny. Zajęcia prowadzone są przez wykładowców mających akredytację Instytutu Mechanizacji Budownictwa i Górnictwa Skalnego, dlatego gwarantujemy ich wysoką jakość oraz indywidualne podejście do każdego kursanta.

Zapisz się na kurs montera rusztowań w Koszalinie lub Szczecinie i popraw swoje kompetencje zawodowe! Zachęcamy do udziału nie tylko klientów indywidualnych, ale też firmy pragnące zwiększyć kwalifikacje swoich pracowników. Oferta HAGA obejmuje szeroki pakiet programów edukacyjnych związanych z obsługą różnego typu maszyn budowlanych i roboczych. Proponujemy również specjalistyczne szkolenia BHP skierowane do pracowników na stanowiskach robotniczych.